Procedury Vitálního světa

Římská pára

Uvolňuje dýchací cesty a prokrvuje organismus. Prostor je naplněný párou s přírodními esencemi, teplota místnosti je mezi 45 -55˚C, vlhkost vzduchu 70-100%. Tělo je vystaveno účinkům horka, vlhka a celkově prohříváno za pomoci vyhřívaných sedátek.

Kneippova koupel

Terapie je vhodná při bolestech hlavy, syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh, prokrvení končetin a vede k otužování. Masáž nohou šlapáním v okrouhlém bazénku, střídání studené a teplé vody (12˚C/40˚C), spojená s příjemnou masáží akupresurních bodů na ploskách chodidel pomocí oblázků.

 

Sluneční louka

Na kamínkové pláži Vám bude intenzívně dávkováno osvětlení. Pozitivně ovlivňuje klouby, šlachy a krásně prohřívá celé tělo, přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posiluje krevní oběh a tvorbu krve, napomáhá rychlejšímu odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu.

K pozitivním účinkům patří také účinek na nervový systém (lepší spánek), na trávení, atd.

Bylinková inhalace

Vdechováním přírodních vonných par a esencí se uvolní dýchací cesty a prokrví celý organismus. Parní prostor nasycený vůní několika druhů bylin. Teplota v parní komoře 45-60˚C, vlhkost vzduchu 45-50%.

Finská sauna

Uvolní unavené svaly a zklidní stresovaný mozek. Prudké ohřátí a ochlazení těla se opakuje několikrát, teplota 95-105˚C, vlhkost vzduchu 50-65%.

 
Kneippova lázeň Whirlpool Kneippova lázeň Tepidárium Solná inhalace

Solná inhalace

Blahodárné účinky na regeneraci pokožky, uvolnění dýchacích cest, vede ke zvýšení přirozené obranyschopnost a odolnosti imunitního systému. Teplota 45-55˚C, vlhkost vzduchu 75-100%. Parní prostor, kde je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok.

Frigidárium

Ochlazovací bazén – slouží k ochlazení organismu zejména po návštěvě sauny, prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity, zlepší prokrvení a přinese celkovou úlevu.

 

Ledové vědro

Zvýší Vám prokrvení pokožky prudkým proudem vody a vyrovná vnitřní přehřátí organismu.

Letní déšť

Celkové ochlazení organismu proudem studené vody Vám osvěží tělo a zároveň Vám navodí atmosféru přírodního deště.

Vodní smršť

Forma skotských střiků, rychle se střídající teplá a studená voda.

Turbo sprchy

Moderní a nejdoporučovanější forma ochlazení celého těla. Ochladí a otuží organismus po tepelné terapii.

 
 

K odpočinku či společenské konverzaci Vám poslouží Teplá lavice (28-30˚C). Pro závěrečný odpočinek a zklidnění organismu je určené Tepidárium. Jedná se o relaxační prostor s vyhřívanými lehátky a efektivně řešeným interiérem zrcadlení, který navozuje pocit uvolnění, snění a spánku. Pobyt v této místnosti Vám zároveň posílí imunitní systém. Teplota vzduchu je 20-29˚C, při relativní vlhkosti 50-65˚C.

Průběh celé relaxace je dále doplněn o příjemnou relaxační hudbu, kterou je vyplněn celý prostor wellness centra.

Vitální svět je možné pronajmout i pro uzavřenou společnost, vždy je nutné dohodnout se předem (tel.: 603 177 602, sona.miklosova@relaxtrinec.cz)

Po návštěvě našeho wellness se nechejte zlákat naší skvělou kuchyní

 

Kam dále..