Ohlédnutí za chilli večerem

Ohlédnutí za chilli večerem

Šmrnc a říz – to jsou přesně ta slova, která vystihují gurmánský chilli večer, který v naší restauraci proběhl pod vedením našeho skvělého šéfkuchaře Lukáše Bulíčka.

V lednu se v naší restauraci uskutečnil další degustační večer, který byl tentokrát zaměřen na zázračné koření – chilli. Celým večerem fundovaně a hlavně vtipně provázel náš šéfkuchař Lukáš Bulíček. Na všechny přítomné čekalo 5chodové menu, které mělo jednoho společného jmenovatele (krom toho, že bylo výtečné, samozřejmě) – pěkně po něm pálila pusa.

A čím to, že si chilli získalo srdce tolika z nás? Krom chuti má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Věděli jste o tom?

Imunita
Klapsaicin obsažený v chilli papričkách působí jako přírodní antibiotikum. Krom toho chilli papričky obsahují další vitamíny posilující lidskou imunitu jako je draslík, vápník, železo nebo třeba vitamíny A, B a C. Krom toho, když máte třeba rýmu, není nic lepšího, než si do jídla přidat trochu chilli. Ostré jídlo nám dutiny krásně pročistí a vy se bude most zase zhluboka nadechnout.

Krevní oběh
V zemích, ve kterých se chilli používá jako jedna ze základních surovin, mají lidé prokazatelně méně srdečních infarktů, či plicní embolie. Chilli totiž obsahuje kapsaicin a dihyrokapsaicin, které mají podobné účinky jako třeba aspirin – napomáhají ředění krve bez nežádoucích vedlejších účinků.

Metabolismus a trávení tuků
Hodně oblíbené je chilli mezi všemi, kteří se snaží zhubnout. Chilli zvyšuje váš metabolismus až čtvrtinu. Tím, že zvyšuje produkci žluči a žaludečních šťáv působí příznivě na rozklad potravy a trávení i tučnějších jídel. Pravidelné užívání chilli napomáhá snížit křeče a nadýmání.   

Potence
Tím že klapsaicin, obsažený v chilli papričkách rozproudí krevní oběh a výrazně zlepší prokrvení těla, jsou chilli papričky považovány za přírodní afrodiziakum.

Toto koření má nesporně mnoho kladných účinků na naše tělo, o tom se mohli všichni přítomní přesvědčit na vlastní kůži.
Večer se vyvedl do posledního detailu a všichni si ho náramně užili.

Chilli večer se již sice za námi, ale už v březnu se můžete těšit na další gurmánský večer, ten bude zaměřený na exotické koření.

Budeme se na váš těšit,

Tým Relax centrum Třinec