Baby a dětské masáže

Baby a dětské masáže

Dotek je léčivý. Ve spojení s vůní a hudbou mohou masáže pomoci ke klidnějšímu spánku, přináší ale také uvolnění a úlevu od všech zdravotních i psychických problémů, dává pocit bezpečí a lásky, podporuje imunitu a zdravý vývoj. Má významný vliv i na rozvoj IQ.
Rodičové, můžete se u naší kvalifikované masérky mnohému k masáži svého miminka či děťátaka naučit.

 

Dotek prohlubuje vazbu miminka nejen k mamince, ale i k tatínkovi, jehož role začíná právě „uchopením“, dotekem miminka, které přišlo na svět a odstřižením pupeční šnůry. Čím častěji se tatínek miminka dotýká, tím plynuleji a něžněji mezi nimi vzniká přirozená vazba. Masáž je také výborná jako podpora sourozeneckých vztahů.

Kvalita doteku a celková jemnost masírování jsou velmi důležité. Tato masáž je šetrná a není zapotřebí velkého tlaku, aby byla masáž účinná. Jedná se o sestavu velmi citlivého masírování vašeho děťátka. Z pouhého doteku a pohledu sami snadno dokážete přečíst, co se ve vašem miminku nebo dítěti odehrává. Naučíte se lépe relaxovat, soustředit a vzájemně spolupracovat. 

Metoda baby masáží dětí a kojenců se může užívat u zdravých i handicapovaných dětí, u miminek i starších dětí, dokonce i u dospělých a starších lidí.

Masážními technikami můžeme odstranit u dětí porodní trauma, pozitivně ovlivníme děti, které trpí specifickými poruchami učení i některými formami Downova syndromu nebo autismu. Baby masáž zlepšuje stav astmatiků, alergiků, ekzematiků. Baby masáž zároveň působí na svalový, oběhový a lymfatický systém i na jednotlivé tlakové body a meridiány, ovlivňuje rovnováhu životní energie, působí preventivně i léčebně.